Каврак: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 34 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: bg:Каврак, pl:Kawrak
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(sq link)
с (Бот Додава: bg:Каврак, pl:Kawrak)
[[Категорија:Села во Република Македонија]]
 
[[bg:Каврак]]
[[pl:Kawrak]]
[[sq:Kavraku]]
59.415

уредувања

Прегледник