Разлика помеѓу преработките на „Истрага на местото на злосторството: Мајами“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: lb:CSI: Miami)
с
{{Инфокутија Телевизиска емисија
| show_name = ЦСИCSI: МајамиMiami
| image = [[Слика:CSI Miami.png|275px]]
| caption = ЛогоЛогото на серијата
| format = [[Драма]] - [[Полициски процедури]]
| picture_format = [[480i]] ([[SDTV]]),<br>[[1080i]] ([[HDTV]])
| network = [[CBS]]
| first_aired = [[23 септември]], [[2002]]
| last_aired = сегашностденес
| num_seasons = 7, за сегадосега
| num_episodes = 142, за сегадосега
| imdb_id = 0313043
| tv_com_id = 8460
'''''Истрага на местото на злосторството: Мајами''''' ''({{lang-en|CSI: Miami}})'' е популарна и наградувана [[американска телевизиска серија]]. Серијата за првпат се прикажа во [[2002]] година и досега има освоено една [[Еми]] награда за најдобра серија во [[2003]] година, а следната година повторно беше номинирана, но победата ја однесоа колегите од серијалот [[ЦСИ: Лас Вегас]].
 
Во [[Република Македонија|Македонија]], серијата се емитува на [[А1 телевизија]].
Кај нас, [[А1 телевизија]] моментално ја емитува четвртата сезона од оваа серија.
 
==Синопсис==
 
Шеф на одделот е [[поручник]] Хорацио Кејн (en.Lt.Horatio Caine), кој на тоа место доаѓа по заминувањето на Меган Донер. Крстен е по писателот Хорацио Алгер. Израснат во Мајами и одлично го познава уличниот живот и при истрагите секогаш се води по инстиктот. Негова специјалност се бомбашките напади, бидејќи и самиот бил дел од таква екипа, па одлично се разбира во монтирање и демонтирање на бомби. Хорацио го игра актерот Дејвид Карузо.
 
==Видете исто така==
* [[Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас]]
* [[Истрага на местото на злосторството: Њујорк]]
 
==Надворешни врски==
13.850

уредувања

Прегледник