Прејди на содржината

Тесноносни мајмуни: Разлика помеѓу преработките

#WPWPMK #WPWP
[проверена преработка][проверена преработка]
(Rescuing 0 sources and tagging 1 as dead.) #IABot (v2.0.8)
(#WPWPMK #WPWP)
 
| name = Тесноносни мајмуни
| fossil_range = dоцен [[еоцен]] – денес
| image =Drill and Gorilla .jpg
| image_width = 250px
| image_caption = [[Младенче]] од [[мечкино макаки]],<br />држено од човечка рака.