Разлика помеѓу преработките на „Хистологија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 28 бајти ,  пред 12 години
{{био-никулец}}
с (Бот Додава: ur:نسیجیات)
({{био-никулец}})
'''Хистологија''' (грчки: histos- ткиво) е [[наука]] која ги изучува [[Морфологија|морфолошките]], функционалните и [[Еволуција|еволутивните]] закономерности на [[Ткиво|ткивата]].
 
{{био-никулец}}
 
[[Категорија:Хистологија]]
 

Прегледник