Прејди на содржината

Александар I (Русија): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| succession = [[Император на Русија]]
| reign = 23 март 1801{{snd}}{{nowrap|19 ноември 1825}}
| coronation = 15 (27) Septemberсептември 1801
| cor-type = russia
| predecessor = [[Павле I (Русија)|Павле I]]
| successor = [[Николај I (Русија)|Николај I]]