Граничево: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 53 бајти ,  пред 4 месеци
с
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Историја: Јазично подобрување, replaced: прекрстен → преименуван)
с (→‎Географија и местоположба: Исправка, replaced: Лагадин (Лагадин) → Лагадина)
== Географија и местоположба ==
 
Селото се наоѓа на 23 километри од градот [[ЛагадинЛагадина]] (Лагадин) на [[Богданска Планина|Богданската Планина]]. Селото се наоѓа на надморска височина од 603 метри.
 
== Историја ==

Прегледник