Прејди на содржината

12 декември (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 114 бајти ,  пред 7 месеци
дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
(дополнување)
 
|valign="top" align="right"|[[2019]] 
|[[Дени Ајело]] — американски глумец.
|-
|valign="top" align="right"|[[2020]] 
|[[Џон ле Каре]] — британски писател.
|}
<noinclude>