Григориј VII Цариградски: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Георгиј VII Цариградски на Григориј VII Цариградски)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Грегориј XII Цариградски, Патријарх}}
[[Категорија:Вселенски патријарси]]
[[Категорија:Дејци на грчката воружена пропаганда во Македонија]]
 
 
{{EasternOrthodoxy-bishop-stub}}

Прегледник