Прејди на содржината

Категорија:Киевско-печерска лавра: Разлика помеѓу преработките

с
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Категорија:Киево-Печерска Лавра на Категорија:Киевско-печерска лавра без да остави пренасочување: (преку Категориски мајстор))
 
[[Категорија:Знаменитости во Киев]]
[[Категорија:Верски објекти во Киев]]
[[Категорија:ХристијанствоХристијанството во Киев]]
[[Категорија:Православни манастири во Украина]]
[[Категорија:Светско наследство во Украина]]