Разлика помеѓу преработките на „Атомска маса“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 77 бајти ,  пред 14 години
с
robot Dodaje: no, ru, sk
с (robot Dodaje: br, el, fa, fi, he, lb, lv, sh, simple)
с (robot Dodaje: no, ru, sk)
[[lv:Atommasa]]
[[nl:Atoommassa]]
[[no:Atommasse]]
[[pl:Masa atomowa]]
[[ro:Masă atomică]]
[[ru:Атомная масса]]
[[sh:Atomska masa]]
[[simple:Atomic mass]]
[[sk:Atómová hmotnosť]]
[[sl:Atomska teža]]
[[sr:Атомска маса]]
14.744

уредувања

Прегледник