Илко Стефановски: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
| починал-дата = {{починал на|6|декември|2011}}
| починал-место = {{починал во|Битола}}, {{МКД}}
| познат = по улогите во: <br>[[Пред дождот]]<br>[[Трговецот од Солун]]<br>[[Тетовирање (филм) |Тетовирање]]<br>[[Трето полувреме]]<br>[[Сенки (филм) |Сенки]]<br>[[Македонска сага (филм) |Македонска сага]]<br>[[Погрешно време (телевизиска серија) |Погрешно време]]<br>[[Салон Хармони]]<br>[[Крчма на патот кон Европа]]<br>[[Илинден (телевизиска серија) |Илинден]]
| татко = [[Ацо Стефановски]]
| мајка =
Анонимен корисник

Прегледник