Африкански куп на нации 2021: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 6 месеци
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{Football box collapsible no.2 |nobars = 1
|дата = 12 јануари 2022
|време = 17:45{{refn|group=note|Натпреварот меѓу МавританијеМавританија и Гамбија првобитно требало да почне во 17:00 часот, но почетокот на натпреварот бил поместен за 17:45 поради технички проблеми до кои дошло за време на претходниот натпревар меѓу Тунис и Мали.}}
|екипа1 = {{fb-rt|MTN}}
|резултат = 0–1

Прегледник