Себастијано Роси: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
(Создадена страница со: {{Infobox football biography-retired | playername = Себастијано Роси | image = 220px | fullname = Себастијано Роси | dateofbirth = {{birth date and age|df=yes|1964|7|20}} | cityofbirth = Чезена | countryofbirth = Италија | height = {{height|m=1.97}} | nationality = {{flagsport|ITA}} Италија | position = {{Football/GK}...)
 
[[Категорија:Фудбалери на ФК Чезена]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Емполи]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Милан]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Перуџа]]

Прегледник