Бено Русо: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 12 бајти ,  пред 5 месеци
Нема опис на уредувањето
== Надворешни врски ==
* {{Наведена мрежна страница|url=https://www.holocaustfund.org.mk/posts/details/141|title=Бенјамин Бено Русо (Коки)|work=Фонд на холокаустот на Евреите од Македонија}}
* {{Наведена мрежна страница|url=https://collections.ushmm.org/search/catalog/irn512720|title=Oral history interview with Beno Ruso|work=United States Holocaust Memorial Museum Collections|language=en|trans-title=Интервју, усна историја со Бено Русо|accessdate=17 јануари 2022}}

Прегледник