Список на меѓуѕвездени и околуѕвездени молекули: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
|image3=Cyanooctatetrayne-3D-vdW.png
|alt3=Cyanotetraacetylene, HCCCCCCCCCN
|footer=делДел од [[полин]]ско-добиените хемикалиисе меѓу најтешките молекули кои се забележани во меѓуѕвездената средина.
}}
 
===Десет или повеќе атоми (21)===
{| class="wikitable sortable"

Прегледник