Разлика помеѓу преработките на „Глушец (појаснување)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с (iw)
с
* [[Глувци|Глушец]] ([[латински јазик|лат.латински]]: ''Muridae'') - [[цицач]], од редот [[глодари]] (''Rodentia'').
* [[ГлувчеКомпјутерско (хардвер)|Глувчеглувче]] - периферен дел на [[компјутер]]от.
 
{{Појаснување}}
13.850

уредувања

Прегледник