Рефрен: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 9 месеци
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
'''Рефрен''' е [[стилска фигура]] каде што има повторување на еден или повеќе [[стих]]ови во [[песна]]та. Рефренот се употребува за да се зголеми емоционалноста и сликовитоста во песната.<ref>''Поль Зюмтор Опыт построения средневековой поэтики.. — СПб.: 2002. — С. 251-254.''</ref>
== Наводи ==
{{наводи}}

Прегледник