Илко Стефановски: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
|-
| 1979. || [[Жена од малтер]] ТВ-филм ||
|-
| 1982. || [[Илинден (телевизиска серија) |Илинден]] ТВ-серија ||
|-
| 1982. || [[Слана во цутот на бадемите]] ТВ-филм ||
|-
| 1984. || [[Јуначко колено (телевизиска серија) |Јуначко колено]] ТВ-серија ||
|-
| 1991. || [[Тетовирање (филм) |Тетовирање]] ТВ-филм ||
|-
| 1991. || [[Македонија може]] ТВ-филм ||
|-
| 1992. || [[Заминување од Пасквелија]] ТВ-филм ||
|-
| 1992. || [[Чудовиштата во нашиот град]] ТВ-филм ||
Анонимен корисник

Прегледник