Атанас Вангелов: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
| birth_place = {{знамеикона|СФРЈ}} {{роден во|Богданци|СФРЈ}} (денес [[Македонија]])
| death_date = {{починал на|24|октомври|2021}}
| death_place = {{знамеиконаназнамеикона|Македонија}} {{починал во|Скопје|Македонија}}
| occupation = [[Писател]]
| movement =

Прегледник