Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Историја на Романија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: region history sidebar title → Историја на земја-страничник
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: нежество → нежевство (2), нежества → нежевства)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: region history sidebar title → Историја на земја-страничник)
| listtitlestyle = background: #eee
 
| title = {{regionИсторија historyна sidebar titleземја-страничник
| country = Романија
| image = [[File:Coat of arms of Romania.svg|50px|Грб на Романија]]

Прегледник