Разлика помеѓу преработките на „Русиново“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 388 бајти ,  пред 3 месеци
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
===Родови===
Русиново во целост е населено со родови на [[Македонци]] од [[Православие|православна христијанска]] вероисповед. Семејства и родови кои живеат во Русиново се: ''Шутевски'', ''Алаѓозовски'', ''Мирчовски'', ''Механџиски''.
 
== Општествени установи ==

Прегледник