Разлика помеѓу преработките на „12 април (родени)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 12 години
с
с
с (Нова статија)
 
с (с)
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:white}};"
|valign="top" align="right"|[[1484]] 
|[[АнтиниоАнтонио да Сангало Помладиот]], важен италијански [[архитект]] од времето на [[Ренесанса]]та.
|}
<noinclude>

Прегледник