Прстен: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 1 бајт ,  пред 8 месеци
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
 
 
[[File:Ring Ruby.jpg|upright=1.35|thumb|Прстен]]
'''Прстен''' е тркалезна лента, обично од [[метал]], што се носи како украсен накит на [[Прст|прстите]].
 
==Прстенот како тема во уметноста и во популарната култура==

Прегледник