Википедија:Оценувачи: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Постанување на оценувач: Правописна исправка, replaced: се со цел → сè со цел
Нема опис на уредувањето
с (→‎Постанување на оценувач: Правописна исправка, replaced: се со цел → сè со цел)
 
== Постанување на оценувач ==
 
Доколку сте читател на нашите содржини и имате уредувачко искуство одредено време, може да се номинирате себеси за оценувач на [[Википедија:Барања за оценувачки статус|страницата за номинации за добивање оценувачки права]] во согласност со упатствата споменати таму, при што ќе се одвива расправа со соработниците-уредници, сесè со цел да се утврди дали постои согласност дека токму Вие би требало да постанетестанете оценувач.
 
[[Категорија:Википедија:Оценување| ]]

Прегледник