Прстен: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додаден 321 бајт ,  пред 8 месеци
(дополнување)
==Прстенот како тема во уметноста и во популарната култура==
* „Волшебниот прстен“ — [[Естонски фолклор|естонска]] народна приказна.<ref>''Волшебниот прстен - Естонски народни приказни''. Наша книга, Скопје, 1969, стр. 20-27.</ref>
* „Прстен“ — песна на српската [[Рок-музика|рок]]-група [[Партибрејкерс]] од 1988 година.<ref>[https://www.discogs.com/Partibrejkers-Partibrejkers-II/master/422677 Discogs, Partibrejkers ‎– Partibrejkers II (пристапено на 17.9.2021)]</ref>
 
== Наводи ==

Прегледник