Амди Бајрам: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 42 бајти ,  пред 1 година
с
Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (Додадена категорија)
}}
 
'''Амди Бајрам''' ({{роден на|30|август|1956}} — {{починал на|24|октомври|2020}}) — македонски политичар и претседател на политичката партија [[Сојуз на Ромите од Македонија]] (СРМ).
 
==Животопис==
[[Категорија:Пратенички состав 2014-2016]]
[[Категорија:Пратенички состав 2016-2020]]
[[Категорија:Живи луѓе]]

Прегледник