Википедија:Ве молиме не напаѓајте ги новодојденците: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: апознат → апознаен
с (→‎Како да избегнете да бидете „арогантен“: Јазична исправка, replaced: шаблони → предлошки using AWB)
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: апознат → апознаен)
 
[[Википедија]] се развива и проширува преку напорната работа на стандардните корисници, но исто така и преку поголем број на анонимни уредувања на новодојденци. Запомни, сите ние сме биле новодојденци на Википедија.
 
Новите корисници се просперитетни продонесувачи и корисници, а со тоа и најзначаен извор на Википедија. Мораме да се однесуваме со новодојденците пристојно и со трпение и '''да не ги напаѓаме новодојденците'''. Не е можно новодојденец да биде целосно запознатзапознаен со правилата на Википедија, нејзините начела, принципи и стандарди.
 
== Како да избегнете да бидете „арогантен“ ==

Прегледник