Пожар во модуларна болница во Тетово (2021): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
ситна поправка
Нема опис на уредувањето
с (ситна поправка)
| coordinates =
| cause = непознато
| reported deaths = најмалку 1014 лица<ref name="моф080921">{{cite news |last= |first= |date=89 септември 2021 |title=ИзгореНајмалку модуларната14 ковиджртви од болницапожарот во Тетовоковид-болницата во најмалкуТетово, 10увидот загинатипродолжува |url=https://www.radiomof.mk/izgorenajmalku-modularnata14-zhrtvi-od-pozharot-vo-kovid-bolnicabolnicata-vo-tetovo-imauvidot-i-zhrtviprodolzhuva/ |work=Радио МОФ |location=Скопје |access-date=09 септември 2021}}</ref>
}}
На [[8 септември]] [[2021]] година во 21 часот и 2 минути се случил '''пожар во модуларната болница за [[КОВИД-19]] во Тетово''', во кој загинале најмалку 1014 лица.
 
== Наводи ==

Прегледник