Попис на населението во Македонија (2021): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Отповикани уредувањата на 92.53.50.86 (разговор), враќајќи на последната преработка на Kiril Simeonovski
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Отповикано Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
с (Отповикани уредувањата на 92.53.50.86 (разговор), враќајќи на последната преработка на Kiril Simeonovski)
Ознака: Отповикување
 
Пописот првенствено требало да се реализира во април 2020 година, но потоа бил презакажан за април 2021 година, па повторно презакажан за во септември.
МАКЕДОНЦИ ВЕ МОЛИМЕ ДА ГО БОЈКОТИРАТЕ ПОПИСОТ!
 
 
Од 1 март започнало и самопопишувањето на [[Македонска дијаспора|дијаспората]] преку веб-апликација на [[Државен завод за статистика|државниот завод за статистика]].<ref>{{cite news |last= |first= |title=Од понеделник почнува самопопишувањето во странство преку веб-апликација |url=https://www.radiomof.mk/od-ponedelnik-pochnuva-samopopishuvanjeto-vo-stranstvo-preku-veb-aplikacija/ |work= Радио МОФ |location= |date=27 февруари 2021| |access-date=5 септември 2021}}</ref>

Прегледник