Разлика помеѓу преработките на „Попис на населението во Македонија (2021)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
Пописот првенствено требало да се реализира во април 2020 година, но потоа бил презакажан за април 2021 година, па повторно презакажан за во септември.
 
Од 1 март започнало и самопопишувањето на [[Македонска дијаспора|дијаспората]] преку веб-апликација на [[Државен завод за статистика|државниот завод за статистика]].<ref>{{cite news |last= |first= |title=Од понеделник почнува самопопишувањето во странство преку веб-апликација |url=https://www.radiomof.mk/od-ponedelnik-pochnuva-samopopishuvanjeto-vo-stranstvo-preku-veb-aplikacija/ |work= Радио МОФ |location= |date=27 февруари 2021| |access-date=5 септември 2021}}</ref>
 
== Наводи ==

Прегледник