Федериго Тоци: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 235 бајти ,  пред 1 година
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Животопис: Стандардизација, replaced: ==Биографија== → ==Животопис==)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
}}
 
'''Федериго Тоци''' ({{lang-it| Federigo Tozzi }} - 1 јануари 1883 [[Сиена]] - 21 март 1920 , [[Рим]]) бил [[италија]]нски [[писател]]<ref>[{{Наведена мрежна страница |url=https://www.britannica.com/biography/Federigo-Tozzi/ |title=Federigo Tozzi] |accessdate=2020-07-24 |archive-date=2020-10-13 |archive-url=https://web.archive.org/web/20201013180645/https://www.britannica.com/biography/Federigo-Tozzi |url-status=dead }}</ref>.
 
==Животопис==
30.812

уредувања

Прегледник