Разлика помеѓу преработките на „Локални избори во Македонија (2021) — Град Скопје“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
допрецизирање - Георгиевски е предложен од Левица
(допрецизирање - Георгиевски е предложен од Левица)
| image4 = [[Податотека:Петар Георгиевски.png|150x150п]]
| candidate4 = [[Петар Георгиевски|Петар Георгиевски - Камиказа]]
| party4 = [[НезависенЛевица политичар(политичка партија)|независенЛевица]]{{efn|Петар Георгиевски најави независна кандидатура за градоначалник. Тој е поддржан и предложен од партијата [[Левица (политичка партија)|Левица]].<ref name="360с260821sitel290821">{{cite news |last= |first= |date=2629 август 2020 |title=ПетарШто Георгиевскинуди и Камиказашто кандидаточекува од изборите кандидатот за градоначалник на Скопје, соПетар поддршка од ЛевицаГеоргиевски |url=https://360stepenisitel.com.mk/petarshto-georgievskinudi-kamikazai-kandidatshto-ochekuva-od-izborite-kandidatot-za-gradonachalnik-na-skopje-sopetar-poddrshka-od-levitsa/georgievski |work=360Сител степенителевизија |location=Скопје |access-date=29 август 2021}}</ref>}}
| color4 = ff0000
| popular_vote4 =

Прегледник