Разлика помеѓу преработките на „Финска“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 168 бајти ,  пред 3 месеци
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
;Влада
* [http://finland.fi/ Официјален англиски портал за Финска]
* [https://www.cia.gov/library/publications/world-leaders-1/world-leaders-f/finland.html Шеф на кабинет и министри] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20091026200013/https://www.cia.gov/library/publications/world-leaders-1/world-leaders-f/finland.html |date=2009-10-26 }}
* [http://ucblibraries.colorado.edu/govpubs/for/finland.htm Финска] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20080703233731/http://ucblibraries.colorado.edu/govpubs/for/finland.htm |date=2008-07-03 }}
 
29.743

уредувања

Прегледник