Државна изборна комисија: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
→‎Досегашни претседатели на ДИК: ажурирање, дополнување
(→‎Досегашни претседатели на ДИК: ажурирање, дополнување)
* Никола Рилковски, 2013-2015 <ref>[http://www.telegraf.mk/aktuelno/67160-nikola-rilkovski-nov-pretsedatel-na-dik „Никола Рилковски – нов претседател на ДИК“] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20140209090002/http://www.telegraf.mk/aktuelno/67160-nikola-rilkovski-nov-pretsedatel-na-dik |date=2014-02-09 }}, „Телеграф“, 21 ноември 2013.</ref>
* Александар Чичаковски 2015-2017 <ref name="ostavki">[http://a1on.mk/archives/830106 Оставки на Чичаковски, Дума и Милев од ДИК]</ref>
* Оливер Дерковски 2018-2021 <ref name="sdk">[https://sdk.mk/index.php/makedonija/sobranieto-go-izbra-noviot-sostav-na-dik/ Собранието го избра новиот состав на ДИК]</ref>
* Александар Даштевски 2021- <ref name="24mk">[https://www.24.mk/details/aleksandar-dashtevski-e-nov-pretsedatel-na-dik Александар Даштевски е нов претседател на ДИК]</ref>
 
== Поврзано ==

Прегледник