Прејди на содржината

Акустична гитара: Разлика помеѓу преработките

Додадени 106 бајти ,  пред 1 година
#WPWP #WPWPMK
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
(#WPWP #WPWPMK)
 
{{Појаснување}}
[[Податотека:Alvarez-Yairi DY55 (1979).jpg|мини|десно|Акустична гитара]]
 
'''Акустична гитара''' може да се однесува на еден од следните музички инструменти:
 
1.687

уредувања