Разлика помеѓу преработките на „Хале (Зале)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 5 бајти ,  пред 1 месец
с
→‎Надворешни врски: Исправено име на предлошка, replaced: {{en icon}} → {{en}}
с (→‎Надворешни врски: Исправено име на предлошка, replaced: {{de icon}} → {{de}} (2))
с (→‎Надворешни врски: Исправено име на предлошка, replaced: {{en icon}} → {{en}})
* [http://www.halle-ist-schoen.de/index_1_en.html Страница за Хале со многу фотографии и описи на англиски]
* [http://www.okayone.de/halle/ Потекло & Места на интерес] {{de}}
* [http://public-transport.net/bim/Halle.htm Трамвај во Хале] {{en icon}} {{de}}
 
{{Окрузи во Саксонија-Анхалт}}

Прегледник