Арне Фридрих: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 10 бајти ,  пред 11 месец
с
→‎Надворешни врски: Исправено име на предлошка, replaced: {{de icon}} → {{de}} (2)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Кариера: Јазична исправка, replaced: националниот тим → репрезентацијата)
с (→‎Надворешни врски: Исправено име на предлошка, replaced: {{de icon}} → {{de}} (2))
 
== Надворешни врски ==
* {{Official website|http://www.arnefriedrich.de/}} {{de icon}}
* {{WorldFootball.net|arne-friedrich}}
* [http://www.kicker.de/news/fussball/bundesliga/vereine/2010-11/23506/vereinsspieler_arne-friedrich.html Arne Friedrich] at kicker.de {{de icon}}
* {{NFT player|id=2570}}
 

Прегледник