Силистра: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 69 бајти ,  пред 1 година
с
Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с (Додадена категорија)
}}
 
'''Силистра''' ({{lang-bg|Силистра}}) е град во Бугарија. Градот се граничи со [[Романија]]. Градот се наоѓа во [[Добруџа]] - северноисточна Бугарија и е административен центар на [[Силистренска област]] и општината Силистра. Градоначалник е Иво Андонов од ([[ВМРО-БНД]]).
 
== Наводи ==
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Населени места во Општина Силистра]]
[[Категорија:Силистра| ]]
[[Категорија:Населени места на Дунав]]

Прегледник