СУ „Илија Николовски Луј“ - Скопје: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
[проверена преработка][непроверена преработка]
(Rescuing 2 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
Ознаки: Отповикано Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
* [[Ламбе Алабаковски]] - пејач
* [[Викторија Лоба]] - пејачка
* [[Симон Трпчески]] - пијанист
* [[Ана Дурловски]] - оперска пејачка
 
== Познати личности кои предавале во ова училиште ==
Анонимен корисник

Прегледник