Разлика помеѓу преработките на „Тувалу“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 257 бајти ,  пред 5 месеци
Rescuing 2 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
(Rescuing 2 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
(Rescuing 2 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
{{sisterlinks|Tuvalu}}
; Влада
* [http://www.gov.tv/tiki-index.php Влада на Тувалу] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20080724231330/http://www.gov.tv/tiki-index.php |date=2008-07-24 }}
* [https://www.cia.gov/library/publications/world-leaders-1/world-leaders-t/tuvalu.html Шеф на државата и кабинетот]
; Општи информации
 
; Друго
* [http://video.google.com/videoplay?docid=-718005131650473308 Paradis Perdus: Les derniers jours de Tuvalu (дел од документарец)] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20110604073812/http://video.google.com/videoplay?docid=-718005131650473308 |date=2011-06-04 }}
* [http://outside.away.com/outside/features/200212/200212_tuvalu_1.html Тувалската стратегија за справување со морското ниво]
* [http://www.sopac.org/data/virlib/PR/PR0109.pdf SOPAC соработува со Тувалу за одбраната]
29.743

уредувања

Прегледник