Симеон Кавракиров: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (→‎top: Форматна исправка, replaced: бил македонски револуционер → — македонски револуционер)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
== Надворешни врски ==
* [http://www1.parliament.bg/kns/Pkontrol/23ons/1%20rs/23%20ons-1rs-12p.htm Расправа во бугарскиот парламент за киднапирањето на Симеон Кавракиров] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20070929090125/http://www1.parliament.bg/kns/Pkontrol/23ons/1%20rs/23%20ons-1rs-12p.htm |date=2007-09-29 }}, на бугарски јазик.
 
[[Категорија:Дејци на БКП]]
29.743

уредувања

Прегледник