Општина Чашка: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 126 бајти ,  пред 11 месец
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (→‎Географија: Јазично подобрување, replaced: атрактивни → привлечни)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
* [http://www.caska.gov.mk/ Официјална страница]
* [http://www.2ecarta.com/caska/images/stories/dokumenti/strateski%20dokumenti/Profil%20na%20Opstina%20Caska.pdf „Профил на Општина Чашка“, 2008]
*[https://www.abv.mk/details/opshtina-chashka Општина Чашка во „АБВ - деловен именик“] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20190605094331/https://www.abv.mk/details/opshtina-chashka |date=2019-06-05 }}
 
{{Општини во Република Македонија}}
29.743

уредувања

Прегледник