Нова либерална партија: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Rescuing 0 sources and tagging 1 as dead.) #IABot (v2.0.8
[проверена преработка][проверена преработка]
(Rescuing 0 sources and tagging 1 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
}}
 
'''Нова либерална партија (НЛП)''' — [[македонска]] [[политичка партија]]. Партијата учествува во коалицијата предводена од [[ВМРО-ДПМНЕ]] од 2011 година.<ref>[http://vecer.mk/makedonija/i-nova-liberalna-partija-stana-del-od-vladejachkata-koalicija И Нова либерална партија стана дел од владејачката коалиција]{{Мртва_врска|date=August 2021 |bot=InternetArchiveBot |fix-attempted=yes }}, [[Вечер (дневен весник)|Вечер]], 3.2.2011</ref>
 
== Учество на избори ==
31.229

уредувања

Прегледник