Разлика помеѓу преработките на „Кошарка на Летните олимписки игри 2020 (мажи)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
 
==Екипа победник==
{| width=95%
|- align=center
|[[Податотека:silver medal icon.svg|35п]]<br /> '''2° место'''<br /><br />{{flagsport|FRA}} <br /> [[Машка кошаркарска репрезентација на Франција|Франција]]
|[[Податотека:gold medal icon.svg|35п]]<br />'''Победник на Олимпискиот турнир во кошарка за мажи 2020 година'''<br /> <br /><br />[[Податотека:Flag of the United States.svg|150п]] <br />'''[[Машка кошаркарска репрезентација на САД|САД]]'''<br />'''16. титула'''
|[[Податотека:bronze medal icon.svg|35п]]<br />'''3° место'''<br /><br />{{flagsport|AUS}} <br /> [[Машка кошаркарска репрезентација на Австралија|Австралија]]
|}
 
==Табела==

Прегледник