Лигурско Море: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 154 бајти ,  пред 1 година
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Граници: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
 
=== Граници ===
Според [[Меѓународна хидрографска организација|Меѓународната хидрографска организација]], Лигурското Море ги има следниве граници:<ref>{{Наведена мрежна страница|url=http://www.iho-ohi.net/iho_pubs/standard/S-23/S23_1953.pdf|title=Граници на океаните и морињата. III издание|year=1953|publisher=Меѓународна хидрографска организација|accessdate=7 февруари 2010|archive-date=2011-10-08|archive-url=https://web.archive.org/web/20111008191433/http://www.iho-ohi.net/iho_pubs/standard/S-23/S23_1953.pdf|url-status=dead}} {{en}}</ref>
<blockquote>
''На југозапад:'' Линија од ‘ртот [[Корс (‘рт)|Корс]] во северна Корзика (9°23' ИГД) до границата помеѓу Франција и Италија (7°31' ИГД).
34.932

уредувања

Прегледник