Трка околу Фландрија 2014: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎Резултати: Изменето име на предлошка, replaced: атлетзнаме → спортистзнаме (10)
с (Правописна исправка, replaced: Авермет → Авермат (4))
с (→‎Резултати: Изменето име на предлошка, replaced: атлетзнаме → спортистзнаме (10))
|-
| 1
|{{атлетзнамеспортистзнаме|[[Фабијан Канчелара]]|ШВА}}
|{{ct|TFR|2014}}
| 6ч 15' 18"
|-
| 2
|{{атлетзнамеспортистзнаме|[[Грег ван Авермат]]|БЕЛ}}
|{{ct|BMC|2014}}
| и.в.
|-
| 3
|{{атлетзнамеспортистзнаме|[[Сеп Ванмарке]]|БЕЛ}}
|{{ct|BEL|2014}}
| и.в.
|-
| 4
|{{атлетзнамеспортистзнаме|[[Стејн Ванденберг]]|БЕЛ}}
|{{ct|OPQ|2014}}
| и.в.
|-
| 5
|{{атлетзнамеспортистзнаме|[[Александер Кристоф]]|НОР}}
|{{ct|KAT|2014}}
| + 8"
|-
| 6
|{{атлетзнамеспортистзнаме|[[Ники Терпстра]]|ХОЛ}}
|{{ct|OPQ|2014}}
| + 18"
|-
| 7
|{{атлетзнамеспортистзнаме|[[Том Бонен]]|БЕЛ}}
|{{ct|OPQ|2014}}
| + 35"
|-
| 8
|{{атлетзнамеспортистзнаме|[[Герајнт Томас]]|ВБР}}
|{{ct|SKY|2014}}
| + 37"
|-
| 9
|{{атлетзнамеспортистзнаме|[[Бјерн Лекеманс]]|БЕЛ}}
|{{ct|WGG|2014}}
| + 41"
|-
| 10
|{{атлетзнамеспортистзнаме|[[Себастијан Лангевелд]]|ХОЛ}}
|{{ct|GRS|2014}}
| + 43"

Прегледник