Кошарка на Летните олимписки игри 2020 (мажи): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
(→‎Нокаут фаза: Резултати)
}}
 
===БрозненБронзен медал===
{{Клупски натпревари
|Ден-месец = 7 август
|Час = 20:00
|Коло =
|Екипа 1 = {{bk|SLO}}
|Екипа 2 = {{bk|AUS}}
|Резултат 1 = 93
|Резултат 2 = 107
|Четвртини = 19-20, 45-53, 67-78
|Извештај = http://www.fiba.basketball/olympics/men/2020/game/0708/Slovenia-Australia
|Град = Саитама
|Стадион = [[Саитама Супер Арена]]
|Гледачи =
|Поени 1 = [[Лука Дончиќ|Дончиќ]] 22
|Асистенции 1 = [[Лука Дончиќ|Дончиќ]] {{0}}7
|Скокови 1 = [[Лука Дончиќ|Дончиќ]] {{0}}8
|Поени 2 = 42 [[Пати Милс|Милс]]
|Асистенции 2 = {{0}}9 [[Пати Милс|Милс]]
|Скокови 2 = {{0}}9 [[Џо Инглс|Инглс]]
|Позадина =
}}

Прегледник