Грб на Белорусија: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 124 бајти ,  пред 10 месеци
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
(Анти-белоруски политички некоректна изјава)
Ознака: Рачно отповикување
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
* {{ru icon}} [http://geraldika.ru/symbols/2727 1995 Закон за грб на Белорусија]
* {{ru icon}} [http://www.statesymbol.ru/abroad/cis/20050804/39598414.html Кратка историја на белоруските симболи]
* {{ru icon}} [http://www.heraldicum.narod.ru/belarus/rb.htm Хералдикум - грбови на Белорусија] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20040507031523/http://heraldicum.narod.ru/belarus/rb.htm |date=2004-05-07 }}
 
{{Белорусија-никулец}}
29.743

уредувања

Прегледник