Разлика помеѓу преработките на „Вртикоп (општина)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: я → ја)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
 
 
== Населени места ==
Општината Вртикоп е создадена по законот „Каликратис“ на 1 јануари 2011 г., со спојување на две стари општини: Вртикоп и Мениида.<ref>[{{Наведена мрежна страница |url=http://www.kedke.gr/uploads/N38522010_KALLIKRATIS_FEKA87_07062010.pdf |title=Ν. 3852/10 |accessdate=2010-07-05 |archive-date=2010-07-05 |archive-url=https://web.archive.org/web/20100705024807/http://www.kedke.gr/uploads/N38522010_KALLIKRATIS_FEKA87_07062010.pdf Ν.|url-status=dead 3852/10]}}</ref>
 
=== Општинска единица Вртикоп ===
29.743

уредувања

Прегледник