Разлика помеѓу преработките на „Лахлан Мортон“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 5 бајти ,  пред 3 месеци
с
→‎top: Исправка на назив, replaced: ка турнеја UCI → ка турнеја на UCI
с (→‎Достигнувања: Замена со македонска предлошка, replaced: colbegin → пст)
с (→‎top: Исправка на назив, replaced: ка турнеја UCI → ка турнеја на UCI)
 
}}
 
'''Лахлан Дејвид Мортон''' ({{lang-en|Lachlan David Morton}}; р. {{роден|2|јануари|1992}}) — [[Австралија|австралиски]] професионален [[друмски велосипедист]], кој вози за [[Светска турнеја на UCI|UCI World Tour]] екипата {{ct|EFD}}.<ref>{{нмс|url=http://www.cyclingnews.com/teams/2019/ef-education-first-pro-cycling/|title=EF Education First Pro Cycling|work=Cyclingnews.com|publisher=Immediate Media Company|accessdate=2 January 2019|archiveurl=https://web.archive.org/web/20190102214349/http://www.cyclingnews.com/teams/2019/ef-education-first-pro-cycling/|archivedate=2 January 2019}}</ref>
 
Мортон ги поминал сезоните 2011 и 2012 во развојната екипа на {{ct|GRM|2012b}}, {{ct|Чипотл|2012}}.<ref>{{наведени вести|url= http://www.velonation.com/News/ID/13506/Lachlan-Morton-Interview-Big-name-to-watch.aspx|title=Lachlan Morton Interview: Big name to watch|date=16 декември 2012 |accessdate=3 март 2013|work=VeloNation|publisher=VeloNation LLC}}</ref><ref>{{наведени вести|url=http://www.sbs.com.au/cyclingcentral/road/news/40921/morton-signs-with-garmin-sharp|title=Morton signs with Garmin-Sharp|date=23 ноември 2012|accessdate=14 август 2014|work=SBS One|publisher=Special Broadcasting Service}}</ref>

Прегледник